O firmie

Początki istnienia firmy KRIS MAR sięgają 1994 roku. Pierwszy asortyment młodego przedsiębiorstwa obejmował mało skomplikowane meble kuchenne z płyty wiórowej, które w 90% opuszczały granice kraju.

Kilka lat później nowe możliwości rozwoju stworzył nam sam klient, którego potrzeby i wymagania sukcesywnie wzrastały. To sprawiło, że zaczęliśmy spoglądać w kierunku bardziej skomplikowanych technologii wykończenia mebli.

Pierwszą inwestycją było uruchomienie produkcji frontów MDF, oklejanych folią PVC. Krótko po tym, dalszym wyzwaniem dla firmy było wprowadzenie technologii wykończenia krawędzi – softforming. W 2001 roku rozpoczęto inwestycje dotyczące opłaszczowania listew profilowych, co wpłynęło automatycznie na uruchomienie produkcji frontów ramowo-płycinowych. Kolejnym osiągnięciem było wdrożenie technologii patynowania frontów MDF/PVC i frontów ramowo-płycinowych.

Przez wiele lat działalności firma wyspecjalizowała się w produkcji elementów meblowych, które wykorzystywane są również do produkcji własnej mebli kuchennych, pokojowych i sypialni. To właśnie dzięki samodzielnej produkcji komponentów meblowych (fronty, listwy, płyta finish) jesteśmy bardziej niezależni w zakresie wzornictwa mebli, zwiększa to naszą elastyczność w zakresie terminów realizacji mebli oraz eliminuje konieczność magazynowania komponentów, a także wpływa na większą kontrolę nad jakością produktu.

Jedną z największych inwestycji było wybudowanie na przełomie lat 2004/2005 nowej fabryki mebli, dzięki której wzrósł potencjał produkcyjny przedsiębiorstwa. Dzięki szerokim możliwościom w zakresie produkcji mebli skrzyniowych zasięg działania firmy KRIS MAR obejmuje już prawie cały świat (Europa, Ameryka, Afryka, Australia). Zdajemy sobie sprawę, że przepustką do sukcesu jest m.in. elastyczność w kontaktach handlowych, nowoczesny styl zarządzania, oraz wnikliwa obserwacja rynku i tendencji na nim panujących. Dlatego też bezustannie pracujemy nad udoskonaleniem jakości produkowanych wyrobów, jakości obsługi klienta, wprowadzaniem nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań wzorniczych.

Bardzo istotny jest fakt, iż w większości przypadków idea powstawania nowych modeli nie jest wynikiem naśladownictwa firm konkurencyjnych lub efektem kopiowania zachodnich designerów, ale są one tworem wyobraźni i kreatywności zarządu i pracowników naszej firmy. Szczególną wagę przywiązujemy też do podnoszenia kwalifikacji zatrudnionego personelu. Wszystko po to, aby współpraca z naszą firmą była źródłem zadowolenia klientów przez wiele lat. Stąd wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2001, mogą Państwo uznać za potwierdzenie naszych starań. Zapraszamy do współpracy hurtowników, dystrybutorów, pośredników oraz salony meblowe. Nasz dział handlowy pozostaje do Państwa usług.

Copyright 2012. All rights reserved

Powered by Globalvanet